Informácie o hyberbarickej oxygenoterapii a jej využití

  • Podstatou liečby v prostredí pretlakovej (hyperbarickej) komory je zvýšenie prísunu kyslíka chorým alebo poškodeným tkanivám, do ktorých už kyslík prostredníctvom svojich prirodzených nosičov – červených krviniek – v potrebnom množstve preniknúť nemôže. Vystavenie Vášho tela miernemu pretlaku pri súčasnom dýchaní kyslíka zaručí, že kyslík ako životodarný plyn sa bude rozpúšťať aj v tekutej zložke krvi – v krvnej plazme – ktorá do chorých alebo poškodených tkanív prenikne. Princíp liečby kyslíkom v podmienkach zvýšeného okolitého tlaku je teda jednoduchý – poškodené tkanivá príjmu ďaleko viac kyslíka, čo je základnou podmienkou pre zlepšenie Vášho zdravotného stavu.
  • Liečba kyslíkom v pretlaku - hyperbarická oxygenoterapia - prináša aj ďalšie pozitívne efekty na Vaše zdravie: dochádza k zlepšeniu imunity organizmu, potlačeniu rastu niektorých baktérií, k podpore novotvorby ciev v nehojacich sa ranách, k zlepšeniu výživy kože a k ďalším nezanedbateľným pozitívnym vplyvom na Váš organizmus.
  • Hyperbarická oxygenoterapia sa využíva v medicíne po desaťročia. Táto metóda sa úspešne využíva pri liečbe rôznych druhov otráv (osobitne otravy oxidom uhoľnatým), v liečbe rôznych závažných infekcií organizmu, v plastickej a rekonštrukčnej chirurgii, v liečbe popálenín a nehojacich sa rán, pri poraneniach svalov, v liečbe nehojacich sa zlomenín kostí, zápalov kostí, pri viacerých neurologických ochoreniach, pri niektorých ochoreniach sluchového orgánu, komplikáciách cukrovky, periférnych cievnych ochoreniach a mnohých ďalších chorobných stavoch.
  • Liečba kyslíkom v pretlaku - hyperbarická oxygenoterapia - sa s úspechom využíva aj ako súčasť rehabilitácie po rôznych úrazoch, cievnych príhodách. Pozitívne výsledky zaznamenala táto liečebná metóda aj ako súčasť tzv. antiaging terapie, kedy kyslík v pretlaku má blahodarné účinky pri spomaľovaní procesov starnutia kože a podkožných tkanív.
  • Ako každá medicínska metóda ani hyperbarická oxygenoterapia nie je celkom bez rizika. Počas liečby kyslíkom v prostredí hyperbarickej komory sa môžu u niektorých klientov vyskytnúť problémy s vyrovnávaním tlaku v strednom uchu (ako pri lietaní v dopravných lietadlách), celkom ojedinele až charakteru poškodenia ušného bubienka, niektorí klienti nedokážu dlhšie tolerovať pobyt v uzatvorenom priestore hyperbarickej komory (klaustrofóbia). Vedľajšie účinky hyperbarickej oxygenoterapie sú pri dodržaní štandardných postupov len zriedkavé .
  • Počas celého pobytu a poskytovania liečby v hyperbarickej komore budete v nepretržitom kontakte s lekárom a obslužným personálom hyperbarickej komory. Pri vzniku akýchkoľvek Vašich ťažkostí má lekár možnosť vstupu do komory bez zmeny vnútorného tlaku, v závažnejších prípadoch sa proces liečby preruší a tlak v hyperbarickej komore sa zníži na atmosférický.
  • Nevyhnutná je včasná informácia lekára alebo obslužného personálu hyperbarickej komory o vzniku akýchkoľvek ťažkostí počas procesu liečby v hyperbarickej komore.
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie