Vaša terapia v hyperbarickej komore

  •  1.fáza  -  Zvyšovanie tlaku [kompresia:
  • Po hermetickom uzatvorení hyperbarickej komory bude do jej vnútorného priestoru pomaly vpúšťaný stlačený vzduch až na hodnotu 1.2 - 1.5 baru (čo je 1.5-násobok hodnoty normálneho atmosférického tlaku). Fáza kompresie bude trvať 15 min. Budete mať teda dostatočný čas na vyrovnanie tlaku v stredoušných dutinách - o vhodných spôsoboch a metódach Vás poučí personál. Vyrovnávať tlak v stredouší je potrebné od počiatku zvyšovania tlaku, v prípade objavenia sa bolesti v ušiach treba okamžite informovať personál, ktorý zvyšovanie tlaku v hyperbarickej komore zastaví. Budete mať teda dostatok času na plnú adaptáciu na zvýšený tlak, rovnako máte možnosť liečebný proces kedykoľvek prerušiť a hyperbarickú komoru opustiť. Počas zvyšovania tlaku v hyperbarickej komore pocítite nárast okolitej teploty, čo je normálny fyzikálny jav.
  •  2.fáza  -  Pobyt v stálom pretlaku [izokompresia:
  • Po dosiahnutí pracovného (liečebného) pretlaku (1.2 - 1.5 bar), tento bude v hyperbarickej komore udržiavaný po celú dobu isokompresie. V tejto hlavnej fáze liečby budete dýchať kyslík cez špeciálnu masku, s krátkymi prestávkami dýchania vzduchu.
  •  3.fáza  -  Vypúšťanie komory [dekompresia:
  • Trvá 15 min, počas ktorých sa v hyperbarickej komore zníži tlak na atmosférický. Počas znižovania tlaku pravdepodobne pocítite praskanie v ušiach, prostredie v hyperbarickej komore sa ochladí. Vaša jednorazová hyperbarická liečebná expozícia je ukončená.
  • Celkový počet doporučovaných expozícii je rôzny podľa diagnózy.
    Pre väčšinu diagnóz sa pohybuje v intervale 20 až 40 expozícii.
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie